• Μεσολογγίου 46, Πειραιάς
  • 24 Ώρες
  • 210 41 15 200

Νέα «γκέλα» για την Μπαρτσελόνα που έχασε 2-0 στη Γρανάδα

Απογοητευτική σε ακόμη ένα εκτός έδρας παιχνίδι η Μπαρτσελόνα, γνώρισε την ήττα με 2-0 από τη Γρανάδα και παρέμεινε χωρίς νίκη μακριά από το «Καμπ Νου» τη φετινή σεζόν. Μόλις στο 2ο λεπτό, ο Αζίζ εκμεταλλεύθηκε το λάθος του Ζούνιορ Φίρπο (ο οποίος έκανε εφιαλτικό ντεμπούτο με τους «μπλαουγκράνα» και αντικαταστάθηκε άρον-άρον στο ημίχρονο) και sports.ert.gr.
Περισσότερα

Η Μάντσεστερ Σίτι «έλιωσε» 8-0 την Γουότφορντ

Η Μάντσεστερ Σίτι απάντησε στις επικρίσεις. Μετά την ήττα από τη Νόριτς η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα άκουσε πολλά, αποφάσισε ν’ απαντήσει και το έκανε με εμφατικό τρόπο. Πρώτα κέρδισε στην Ουκρανία τη Σαχτιάρ με 3-0, στην πρεμιέρα των ομίλων του Champions League, και σήμερα σάρωσε με 8-0 (!) τη Γουότφορντ, για την 6η αγωνιστική sports.ert.gr.
Περισσότερα

O Λιβάγια έδωσε τη νίκη με 1-0 στην ΑΕΚ στο Αγρίνιο

Με… υπογραφή Λιβάγια η ΑΕΚ πέτυχε την τρίτη διαδοχική νίκη της στο πρωτάθλημα της Super League 1, επικρατώντας στο Αγρίνιο με 1-0 του Παναιτωλικού, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής. Ο Κροάτης έκανε ένα εξαιρετικό β΄ ημίχρονο, αναστάτωσε την αντίπαλη άμυνα και τελικά πέτυχε στο 69΄ το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση και άφησε τα «καναρίνια» sports.ert.gr.
Περισσότερα

Ήττα-«καμπανάκι» για τον Παναθηναϊκό από Μακάμπι – Στον ουρανό του ΟΑΚΑ ο Θανάσης Γιαννακόπουλος

Αμυντικό «καμπανάκι» ήχησε στο ΟΑΚΑ στην πρεμιέρα του Παναθηναϊκού στο «2ο Τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος». Οι «πράσινοι» έπεσαν με το τελικό 71-82, απέναντι στη Μακάμπι Τελ Αβίβ, η οποία κυριάρχησε σε ριμπάουντ (44 έναντι 22), ενώ φανέρωσε τα αμυντικά κενά του «τριφυλλιού», που μέτρησε 17(!) λάθη. Η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου θα αντιμετωπίσει αύριο στον τελικό sports.ert.gr.
Περισσότερα

Πρώτη νίκη για τον Αστέρα, 2-1 τον Ατρόμητο

Μετά από 3 σερί ήττες, ο Αστέρας Τρίπολης πανηγύρισε την πρώτη εφετινή του νίκη στη Super League1, με 2-1 επί του Ατρόμητου, που συνεχίζει να αγνοεί το «τρίποντο»! Τα δύο γρήγορα γκολ που πέτυχαν οι Αρκάδες με τον Μαρκ Φερνάντεθ στο 3΄ και στο 6΄ έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στην έκβαση του ματς. Οι Περιστεριώτες προσπάθησαν sports.ert.gr.
Περισσότερα

Η Μπάγερν συνέτριψε 4-0 την Κολωνία και παραμένει σε απόσταση δύο βαθμών κάτω από τη Λειψία

Στην κορυφή του γερμανικού πρωταθλήματος παραμένει μετά και την 5η αγωνιστική η Λειψία, καθώς πέρασε νικηφόρα από τη Βρέμη. Η ομάδα του Τζούλιαν Νάγκελσμαν επικράτησε 3-0 της Βέρντερ, και παραμένει στο +2 από τη Μπάγερν, που νωρίτερα επιβλήθηκε 4-0 της Κολωνίας. Η Λειψία προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με τέρματα των Όρμπαν και Ζάμπιτσερ, έπαιξε από sports.ert.gr.