Ατλέτικο Μαδρίτης: Θετικοί στον κορονοϊό Κορέα και Βρσάλκο

Η Ατλέτικο Μαδρίτης θα πραγματοποιήσει αργότερα σήμερα (10/8) την τελευταία προπόνησή της επί ισπανικού εδάφους, πριν από την αναχώρηση της αποστολής για τη Λισαβόνα και το φάιναλ έιτ του Champions League. Και αυτό γιατί, όπως ανακοίνωσε ο ισπανικός σύλλογος, τα τεστ για κορονοϊό, στα οποία υποβλήθηκαν όλα τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας -πλην των (ήδη sports.ert.gr.
Περισσότερα

ΠΑΕ ΠΑΟΚ: «8 Χρόνια περηφάνιας, 8 χρόνια Ιβάν Σαββίδης»

Οκτώ χρόνια διοικητικής ηγεσίας στον ΠΑΟΚ συμπληρώνει σήμερα ο Ιβάν Σαββίδης, «γενέθλια» που μνημονεύονται από την ΠΑΕ με ανάρτηση στο διαδίκτυο. «8 χρόνια με χαρές, λύπες, επιτυχίες, μαθήματα, τίτλους, αγώνες, μάχες. 8 χρόνια περηφάνιας. 8 χρόνια αξιών. 8 χρόνια Ιβάν Σαββίδης» αναφέρεται σε σχετικό κείμενο στον επίσημο λογαριασμό των «ασπρόμαυρων» στο Instagram. Για τη σημαδιακή, sports.ert.gr.
Περισσότερα

Βασιλακόπουλος: «Το αθλητικό νομοσχέδιο καταστρατηγεί ρητές συνταγματικές διατάξεις»

Θέση κατά του αθλητικού νομοσχεδίου, το οποίο τέθηκε προς διαβούλευση, πήρε ο πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης, Γιώργος Βασιλακόπουλος. Σε δήλωσή του ο επικεφαλής της ΕΟΚ το χαρακτηρίζει «δήθεν Σχέδιο Νόμου για τον Αθλητισμό» και τονίζει ότι με αυτό «καταστρατηγούνται ρητές συνταγματικές διατάξεις, καταστατικές διατάξεις και αποφάσεις της Δ.Ο.Ε. και των Εθνικών Ολυμπιακών Επιτροπών». Ο sports.ert.gr.
Περισσότερα

Οι Μάτζικ αντίπαλοι των Μπακς στα play off

Η νίκη των Σέλτικς επί των Μάτζικ με 122-119 στην παράταση, «έστειλε» την ομάδα του Ορλάντο στον… δρόμο των Μιλγουόκι Μπακς. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και η «παρέα» του, που κατέλαβαν την πρώτη θέση στην ανατολική περιφέρεια, θα αντιμετωπίσουν στον πρώτο γύρο των play off τους Μάτζικ, που εξασφάλισαν την όγδοη και τελευταία προνομιούχο θέση της sports.ert.gr.
Περισσότερα

MotoGP Brno: Ιστορική νίκη του Binder με την KTM

Ο αγώνας του MotoGP στο Brno θα μείνει στην ιστορία αφού ο Brad Binder έγινε ο πρώτος Νοτιοαφρικανός που κέρδισε αγώνα στη μεγάλη κατηγορία, η KTM κατέκτησε την πρώτη της νίκη, ο Franco Morbidelli κατέκτησε το πρώτο του βάθρο και ο Johann Zarco επέστρεψε στο βάθρο μετά από πολλούς αγώνες έχοντας κατακτήσει μάλιστα και την sports.ert.gr.
Περισσότερα

Η Μπεσίκτας στη Τούμπα κόντρα στον ΠΑΟΚ στον β’ προκριματικό του Champions League

Την τουρκική Μπεσίκτας θα αντιμετωπίσει ο ΠΑΟΚ στον β΄ προκριματικό γύρο του Champions League, όπως προέκυψε από τη σχετική κλήρωση που πραγματοποιήθηκε σήμερα (10/8) στη Νιόν της Ελβετίας. Ο «Δικέφαλος» θα δώσει στην Τούμπα στις 25 ή 26 Αυγούστου τον «νοκ άουτ» αγώνα, από τον οποίο θα κριθεί η πρόκρισή του στον γ΄ προκριματικό γύρο sports.ert.gr.